Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Okem redaktora
  4. Klame nás sparťanské vedení?
09.05.2022
Okem redaktora

Klame nás sparťanské vedení?

EDIT: Trenér Pavel Vrba byl hodinu po zveřejnění článku odvolán z funkce. Text nechávám ve stejném znění. 

Pokud možno pěkné pondělí přeji všem sparťanům a sparťankám. Potřebuji se vypsat ze svých myšlenek, budu rád za každé přečtení a sdílení. Třeba se názorově shodneme...

Vrba? Viník je jinde

Upřímně řečeno shodit vinu pouze na trenéra je krátkozraké. Vrba má jisté výsledky, byť jsem někdy i jeho vinil z některých prokaučovaných zápasů nebo rozhodnutí. Je ale na něm vidět, že mu situace u zadku není. Viděli jste někdy tak ztrápeného člověka, jakým je on? Podívejte se, jak vypadá ztrhaně. Jakoby ho každý zápas Sparty stál několik let. Ani se mu nedivím.

Četl jsem - a je to velmi pravděpodobné - že u týmu skončí. Mrzí mě to, protože nakonec to byl jeden z nejlepších trenérů Sparty za poslední roky. Z rozhovorů s ním je cítit, že je to profesionál a rád by měl podmínky na to, aby mohl tvořit. 

Tady je prostě neměl.

Nevěřím, že nechtěl posílit. Prostě ne. Vyhlásí se boj o titul a zkušený protřelý kouč Vrba by byl s kádrem UPŘÍMNĚ spokojený a žádal jenom útočníka v pozici, kdy nám roky hoří kraje? 

Ne. Já tomuhle prostě nevěřím. 

Je to fakt čupr...

Generální ředitel František Čupr je přesně ten člověk, kterého Sparta nepotřebuje. Osobně ho neznám, nehodnotím tedy jeho lidské kvality. Z mého pohledu je prostě blbost na klíčové posty obsadit nefotbalové experty. A když už, měli by nechat sportovní úsek pracovat dle svého uvážení. Za jasně daných pravidel, to určitě ano.

Co v klubu Čupr dělá? Za co má konkrétně odpovědnost? Těžko říct, možná to neví ani na Letné. V rozhovorech se příliš neobjevuje, a když už, stojí to za to. Jeho vyhlášení boje o titul je opravdu k smíchu. O výstupu v tiki-taka ani nemluvím. 

Jedna z pověstných žab na prameni, která by rozhodně klub měla opustit, pokud se tedy třetí místo v lize nestalo standartem... Pořád věřím, že ne.

Když ti kecají do práce...

A co Tomáš Rosický? Skutečně má nějakou zodpovědnost u týmu, nebo byl přijat na pozici sportovního ředitele jenom kvůli tomu, že je sparťan a Křetínský tím vyslyšel přání fanoušků, aby vzal do vedení srdcaře? 

Pokud má TR10 zodpovědnost a skutečně dostává prostor k práci, tak musí být vyhozen. Ta práce totiž nestojí za nic, soupeř z druhého břehu si z nás dělá dobrý den a Plzeň s výrazně omezeným rozpočtem také. 

Pokud nemá TR10 zodpovědnost a nedostává prostor k práci, tak musí odejít sám. Má skutečně jako sparťan a legenda zapotřebí být loutkou a klamat nás fanoušky? Doufám, že ne. Pokud ano, bylo by to obrovské lidské zklamání. 

Ani se nedivím, že po odvolání Rosického volá tolik lidí. Výsledky jsou hrozné, ať už tu zodpovědnost opravdu má či nikoliv. 

Když vezmeme v potaz kauzy, které se kolem něho motají - že upřednostňoval Bílka před Vrbou, ale o trenérovi nakonec rozhodl majitel Křetínský. Že se s Vrbou nemusí, aby potom před kamerami hráli divadlo. Jak to tedy je?

Zase jsme všem pro smích

Nasazení hráčů i jejich výkon v zápase s Viktorkou nestál vůbec za nic. Tam fakt nebylo nic. Katastrofa, bída, ostuda. A po konci jde na rozhovor 19letý benjamínek, kde jsou ty hvězdy bez zájmu rvát se o sparťanský dres? Těm se mluvit na kameru asi nechtělo...

Vitík to zvládl dobře, pojmenoval některé problémy, ale i na něm bylo vidět, že všechno říct nemůže. Nebo neznal odpovědi. Každopádně on není ten, kdo by je měl vymýšlet. To rozhodně ne.

A tak si okolí zase do Sparty kope. 

Fanoušci ostatních týmů, některým je naše situace líto, což je ještě horší. Mimochodem novinář Luděk Mádl napsal ve svém zamyšlení, že ani nepozná, jestli je Sparta výkonem tak trapná, nebo jestli zápas vypouští. To je hrůza.

Myslím si, že fanoušci před deseti patnácti lety ani v nejhorších snech nečekali, kam se to dopracuje.

Bude to těžká dřina

Čeká nás spousta práce. Budeme zřejmě hledat nového trenéra, doufám ale, že k němu i sportovního ředitele a nejlépe i toho generálního. Zamyslet se musíme i nad situací ve zdravotnickém týmu, samozřejmostí je průvan v kádru.

Je třeba ten svinčík uklízet od vrchu až po spodek, rozhodně nebude stačit vyměnit Vrbu nebo Rosického.

Musí se nastavit procesy, zodpovědnost za úkony a vyhodnocovat pravidelně, jak se daří plnit cíle. 

Musí se přestat si lhát, že jsme velkým klubem. 

Nejsme. Historii sice bohatou máme a rozhodně je na co navazovat, ale současná Sparta není ta, kterou známe. 

Minimálně to není ta, kterou založili bratři Rudlové. Mám takový pocit, že jestli to vidí, tak se v hrobech neotáčí, ti už tam normálně rotují...

Snad už brzy nebudou muset.

Nic než Sparta! 💙💛❤️

Výzva na závěr

Pokud se vám článek líbí, sdílejte ho se svými sparťanskými kamarády. Jestli chcete podobný obsah dostávat častěji, vyplňte na konci stránky svůj e-mail, na který vám budeme články zasílat s předstihem. A pokud se vám líbí nějaké předměty z e-shopu Nic než Sparta, tak neváhejte s nákupem. Každý prodaný kus nám pomůže věnovat tvorbě obsahu více času. Děkujeme. 💙💛❤️

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nové články o Spartě přímo na váš e-mail. Zdarma.
Můžete se kdykoli odhlásit. Novinky zasíláme jednou týdně.
Nic než Sparta © 2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz